Bezzeg az én időmben ilyen nem volt! Biztosan hallottad már ezt a mondatot. S erre nagyon igaz, mint ahogyan az is, hogy sajnos! nem volt. Ki így-ki úgy tanulta meg a szorzótáblát. Van, aki palatáblára írva, van, aki magolva – kántálva. Van, aki füzetből, és van aki szép képeskönyvből, papírkártyát, dobókockát használva. Lehetett szeretni vagy nem szeretni, de így vagy úgy mindannyian megtanultuk, s ma is használjuk. Mennyivel könnyebb dolgunk lett volna, sóhajtanak fel a nagymamák-nagypapák.
De most itt a lehetőség, hogy segítsék az unokákat, s persze kíváncsian kipróbálják ők is ezt a klassz módszert, amivel színesen, játékosan, szeretve lehet elsajátítani az egyik matematikai alapműveletet. Sok gyerek számára nem könnyű a matematika, s éppen ezért nem kedvelik, de ha az alapokat megszeretik, könnyedén veszik majd az akadályokat. A színes kis kockák felkeltik a gyerekek kíváncsiságát, s a színek segítenek memorizálni a szorzótáblát.
Tipp: variáljátok kedvedre a tanulást. Tanuljátok színek szerint a szorzótáblát vagy a számok növekvő sorrendjében.
A matekkel való barátkozást elősegíti a szorzótábla tanító fajáték. A színek segítségével gyermeked könnyebben memorizálja a szorzótáblát és annak felidézése is jóval egyszerűbb lesz számára. A szorzótábla tanító fajátékkal inkább játék, mint nyűg lesz a tanulás a szorzótáblával való megismerkedés.
A használatát nagyon kicsiknek nem ajánljuk, csak hároméves kor felett.