Jártál már úgy, hogy egy divatmagazinban megtetszett egy gyönyörűen kötött sapka, sál vagy esetleg pulóver? Talán a babádnak kötnél valami igazán cuki ruhát, esetleg babatakarót? Persze, ha ezt nem egy kifejezetten kötéssel, horgolással foglalkozó újságban láttad, nem biztos, hogy találsz leírást az elkészítéséhez. Persze nincs veszve semmi, esetleg megkérhetsz egy hozzáértőt, hogy mondja el, hogyan is kell megcsinálni, de lehet, hogy az interneten is megtalálod az elkészítésre vonatkozó információkat. A tapasztalat szerint ez nem is olyan egyszerű, hiába van birtokodban az információ. Itt hívhatod segítségül a kötésminta kalkulátort.
Csak tedd rá az anyagra, a számoló keretet, s könnyedén be tudod jelölni, hogy hány szem sima, vagy fordított szemet kell lekötnöd, esetleg szaporítanod vagy fogyasztanod a sort, a kívánt minta megalkotásához. Mi több! Ez az okos kis eszköz abban is, segít, hogy milyen méretű kötőtűt válassz a tökéletes kivitelezés érdekében.
TIPP: Ha kezdő vagy a horgolásban vagy kötésben, hagyj magadnak bőven időt a kívánt darab elkészítésére.
A számlálókeretben megszámozott sorok és szemek alapján könnyedén kiszámolhatod, mennyi szemmel kell kezdeni a kötést és mennyi sorra lesz szükséged. Alkalmazható kötéshez és horgoláshoz is.
Csak tedd a szövetre, hogy megmérd, mennyi fonalra van szükséged! Ráadásul az oldalán és alján levő lyukakban megmérheted a kötőtű vastagságát 1,5 és 10 mm között.
Remek ajándékötlet a varrás szerelmeseinek!